Beiskolázás 2022. a Szent Erzsébet Iskolában – Interjú Kovács Béla iskolaigazgatóval

Népszerű ajánlatok

/Fotó: Kovács Béla saját archívumából/

A tavalyihoz hasonlóan idén is azzal a céllal kerestem meg mind a négy móri általános iskola igazgatóját, hogy e riportokkal  segítsük az informálódást,  iskolaválasztást, valamint kicsit bepillantsunk az intézmények életébe.

-Hány elsős osztályt terveznek indítani, kik lesznek az osztályfőnökök, napközis nevelők? Röviden bemutatná őket?

Intézményünk hagyományai szerint évfolyamonként 1 osztállyal működünk. Azonban most olyan szintű szülői érdeklődéssel szembesültünk, ami alapján akár 2 első osztály is indítható lenne. Ehhez a Székesfehérvári Egyházmegye, iskolánk Fenntartója hozzájárult, így az iskolaválasztás előtt álló szülők kezében van a két párhuzamos osztály indításának eldöntése. Személyi és infrastrukturális háttere megvan a bővülésnek, továbbá néhány héten belül megkezdődik az új, 3 szintes iskolaépület megépítése a Pince utcai ingatlanon.

Leendő elsős tanítóink az A osztályban Almádi Istvánné és pedagógus kollégája, a B osztályban Bakonyiné Kővágó Éva és Kurcsiné Ruff Judit. Mindannyian nagy tapasztalattal rendelkező pedagógusok, akik jelenleg a 4. osztály nevelését-oktatását végzik. A negyedik osztályfőnök kiválasztása is megtörtént, az ő bemutatása a februári, óvodásoknak szervezendő játszóház során történik meg a szülőknek és gyermekeknek.

Iskolánkban az alsó tagozaton iskolaotthonos formában végezzük nevelő-oktató munkánkat. Mind a négy pedagógusunk részt vesz a tanórák megtartásában, illetve a délutáni foglalkozások megvalósításában.

Intézményünk bemutatkozását a 2020-ban 30 éves iskolánk születésnapi filmjében láthatják. A film a Youtube csatornán (30 éves a móri Szent Erzsébet Iskola), illetve iskolánk honlapján (szenterzsebetiskolamor.hu) tekinthető meg. További iskolai információkat – közöttük a következő tanév szervezésével, a leendő elsős diákok felvételével kapcsolatosakat is iskolánk Facebook-oldalán illetve honlapján találhatnak.

-Néhány mondatban összefoglalva: miért válasszák a 2021/2022-es tanévben beiratkozó leendő kisdiákok (illetve szüleik) Önöket?  

Iskolánkban korszerű körülmények között közvetítjük a keresztény értékeket. Nem pusztán ismeretátadásra törekszünk, hanem diákjainkat igyekszünk a jót elfogadó és azt közvetítő, teljes emberré nevelni.

– Iskolánk diákközössége 203 tanulóból áll, a többségében móri diákunk mellett további 10 településről érkeznek tanulóink. Bakonycsernye-Balinka-Bodajk településekről iskolabuszt közlekedtetünk.

– Pedagógusaink az oktatási feladatok magas szintű ellátásán túl nagy hangsúlyt fektetnek a diákok folyamatos nevelésére is. Minden tantárgyat az előírt végzettséggel rendelkező pedagógus tanítja, így iskolánkban a szakos ellátottság 100 %-os.

– Az alsó tagozaton iskolaotthonos formában neveljük a gyermekeket.

– Nagy hangsúlyt fektetünk a nyelvoktatásra. Iskolánkban az első osztályban, kiscsoportos bontásban megkezdődik az idegen nyelv tanítása. Diákjaink a német és az angol nyelv tanulása közül választhatnak.

– Kiemelt területnek számít intézményünkben a számítástechnika oktatása is. Ez a tevékenység a 2005-ben átadott, és legutóbb 2021. novemberében teljesen új gépekkel felszerelt számítástechnika szaktanteremben történik. Mindegyik tantermünkben digitális táblák segítségével folyik az oktatás.

– Fontosnak tartjuk a lélek erősítése mellett a test edzését is. Iskolánk nagyméretű parkettás tornateremmel rendelkezik. Itt a testnevelés órákon kívül a délutáni sportszakkörökön mozoghatnak a gyerekek, valamint órarendbe építve néptáncoktatáson, úszásoktatáson és korcsolyaoktatáson vehetnek részt. Minden évfolyamunkon tanulóink részére naponta tartunk testnevelés órákat.

– 2019-ben került átadásra iskolánk sport- és szabadidőparkja. A park területén szabvány méretű rekortán felületű kézilabda pálya, 7 tornyú játszóvár, csúszdák, kerti pavilonok, homokozók, kültéri padok és asztalok szolgálják a hozzánk járó gyermekek sportolási tevékenységét valamint szabadidejük hasznos eltöltését. A létesítményhez öltözőket, szertárakat és egyéb helyiségeket is magában foglaló épület is tartozik.

– Tanulóink részt vesznek az Egyházmegye iskolái által szervezett, valamint a városi iskolák által rendezett tanulmányi versenyeken, ahonnan szép eredményekkel térnek haza. Megyei és országos versenyeknek is résztvevői vagyunk, ahol szintén jó teljesítményt nyújtanak tanulóink.

– Diákjainkat a délutáni órákban sok (szaktárgyi és sport) szakkör várja.

– A továbbtanulás terén jó felvételi eredményekkel büszkélkedhet iskolánk. Ennek érdekében a 7. évfolyam II. félévétől a felvételi időpontjáig magyarból és matematikából felvételi előkészítőt tartunk számukra, órarendbe építve. A lelkiismeretes pedagógusaink munkájának köszönhetően az állami és az egyházi középiskolák felé is nyitva áll az út diákjaink előtt. Intézményünk ballagó diákjainak (az elmúlt évek átlagában) mindegy 75%-a gimnáziumban folytatja tanulmányait.

Melyeket tartja intézményük legnagyobb eredményeinek 2021-ben?

S.sz.
Tanuló neve/osztály/cs. létszáma
Terület (tanulmányi/sport)
Elért versenyszint*
Felkészítő tanár
1.
Punk Izabella 6. o.
-“Bogáncs, a pumi” vers-, mese- és prózaíró pályázat
(felső tagozatos korosztály)
-Kelet-Európai Fiatalokért Egyesület által szervezett Szent II. János Pál pápa országos rajzpályázat
-XXIV. Simonyi Zsigmond Kárpát-medencei helyesírási verseny
országos II. helyezés országos Ezüst Oklevél
megyei VII. helyezés
Lászlóné Gaál Adrienn

 

 

 

Ébner Vilmos Lászlóné
Gaál Adrienn
2.
Czikora Lilien 4. o.
Hebe Kft. által szervezett olvasóverseny
országos I. helyezés
Lászlóné Gaál Adrienn
3.
Kőrösi Panna 2. o.
Hebe Kft. által szervezett téli olvasóverseny
országos IV. helyezés
Kovácsné Jeszenszky Erzsébet
4.
Padi Bence 2. o.
Hebe Kft. által szervezett téli olvasóverseny
országos V. helyezés
Kovácsné Jeszenszky Erzsébet
5.
Fábián Dániel 2. o.
Hebe Kft. által szervezett téli olvasóverseny
országos VI. helyezés
Kovácsné Jeszenszky Erzsébet
6.
Forstner Sára Bernadett 5. o.

 

Kelet-Európai Fiatalokért Egyesület által szervezett Szent II. János Pál pápa országos rajzpályázat
országos Arany Oklevél és Különdíj
Lászlóné Gaál Adrienn
7.
Gaál Nóra Barbara 8. o.
Gyermekjóléti Alapítvány által meghirdetett TRIANON100 című rajzpályázat
országos VI. helyezés
Pánczél Anna Mária
8.
Gálik Timót, Gellért Zsombor, Haralyi Dániel, Horgas Dorina 8. o.
Csapatnév: Kombájn TM
Katolikus Iskolák Takáts Sándor Történelem Verseny
országos II. helyezés
Wágensommer-Bernáth Rita
9.
Czikora Lilien, Ficz Tamara, Gabler Kamilla 4. o.
Csapatnév: Vadrózsák
“Otthonunk a Vértes” natúrparki vetélkedő
5. hely
Földi Zoltánné
10.
Pintér Leó, Ruff Benjámin, Sábitz Göncöl, Veres Nándor 4. o.
Csapatnév: Természetbúvárok
“Otthonunk a Vértes” natúrparki vetélkedő
7. hely
Földi Zoltánné
11.
Gabler Anna 3. o.
-Katolikus iskolák országos “Harmatcsepp” vetélkedő – Nyelvtan
-Móri Német Nemzetiségi Önkormányzat rajzverseny
országos VII. helyezés

 

 

2. hely

 

Kurcsiné Ruff Judit

 

 

Kurcsiné Ruff Judit
12.
Jánni Janka 4. o.
Katolikus iskolák országos “Harmatcsepp” vetélkedő – Szövegértés
országos IV. helyezés
Lászlóné Gaál Adrienn
13.
Temesvári Borbála 7. o.
XXIV. Simonyi Zsigmond Kárpát-medencei helyesírási verseny
megyei V. helyezés
Wágensommer-Bernáth Rita
14.
Török Noémi 8. o.
Móri Német Nemzetiségi Önkormányzat rajzverseny
2. hely
Pánczél Anna Mária
15.
Staudt Petra 6.o.
Móri Német Nemzetiségi Önkormányzat rajzverseny
3. hely
Pánczél Anna Mária

 

1.
Ruff Levente 8. o.
általános dicséret
2.
Schneider Kitti 8. o.
általános dicséret

 

A riportot készítette:

                                                            Nagy Pál

Írj Te először kommentet "Beiskolázás 2022. a Szent Erzsébet Iskolában – Interjú Kovács Béla iskolaigazgatóval"

Írj kommentet

Az e-mail címed nem kerül publikálásra


*