/Fotó: Bocsi-Meleg Ilona Ágnes saját archívumából/
Egy magazin ilyen rovattal zárul hétről-hétre, melyből kirajzolódik a végén a megkérdezett személy esetleg egy olyan oldala, énje, amit nem ismertünk annyira. Itt is ugyanez a cél, csak a fókuszában az Ezerjó hazája, Mór áll. Fogadják szeretettel!
Névjegy
Név: Bocsi-Meleg Ilona Ágnes
Foglalkozása: intézményvezető
Végzettsége: szociális munkás, szociálpolitikus
Mikor és hol született, mióta él Móron: Enyingen 1968-ban születtem. Móron 1983 óta élek, amikor megkezdtem gimnáziumi tanulmányaim.
Magánéleti adatok: 1 gyermekem van, Kristóf aki 23 éves.
Hobbija: túrázás, utazás, más kultúrák megismerése, kézműveskedés, szappankészítés, natúr kozmetikumok készítése
1.Mi az az idézet, ami a legjobban kifejezi Önt?
„Mindjárt születésünk pillanatában szüleink jóságára, gondoskodására szorulunk. Később, amikor betegségek gyötörnek minket és megöregszünk, megint mások gondoskodására és jóságára leszünk utalva. Mivel életünk kezdetén és végén mások törődnek velünk, hogyan tudnánk mi életünk derekán nem törődni másokkal?” – TendzinGjaco
2.Mit jelent Önnek a város, pár kulcsszóval kifejezve?
Otthon, munka, élhető környezet, fejlődés, sváb kultúra.
3.Van esetleg móri kötődésű példaképe a múltból vagy napjainkból, miért ő?
A múltból talán Wekerle Sándor. Napjainkban nagyon sokan, így nem is tudnék kiemelni senkit sem. Példaértékű számomra azon civil szervezetek vezetőinek a munkája, akik a város szociális, kulturális életének mozgató rugói.
4.Van olyan móri történet, legenda, monda stb. Mórról, amit nagyon szeret?
Bevallom, ezen a területen hiányosak az ismereteim, de kedvelem a Vértes-hegység elnevezésének legendáját, amikor a katonák nagy örömükben, hogy megmenekültek, a fegyvereiket, vértjeiket eldobták, amik beborították a hegyoldalt, ezért hívják a hegységet mind a mai napig Vértesnek.
5.Melyik a legkedvesebb hungarikuma, és mórikuma?
A kedvenc magyar hungarikumom a magyar néptánc, népzene. Mórikum számomra a Bormúzeum.
6.Kedvenc helye(i) Móron és a környéken?
Társasház 3. emeleten lakom és csodás kilátás nyílik a Vértes hegységre, a Kecske-hegyre, a Lamberg-kastély kertjére, a Vámosköz egyetlen hosszú parasztházára. Az Arany János utca hosszú régi parasztházai a Fogadó épületeivel igazi üdítő látvány reggeli munkába menet. Mivel szeretek túrázni, így a Vértes-hegység, a Látóhegyi tavak, a Csókakői vár a kedvenc helyeim.
7.Nagyon sok nívós rendezvény van Móron, Önnek van esetleg kedvence (a Móri Bornapokon kívül)?
Igen, így látom és is. Egyre színvonalasabb rendezvényekkel büszkélkedhet a város, de nekem az Ezerjó Fakanálforgató Verseny programja tetszik a legjobban.
8.Ha lenne Mórnak kabalafigurája, Ön mit javasolna, mi legyen az?
Ezen még nem gondolkodtam.
9.Van-e olyan kedves étel, ami a vidékhez kapcsolódik és Ön nagyon szereti?
Diós nuss stangli, aminek az elkészítését már nagyon szeretném megtanulni olyan “igazi hagyományos” móri recept szerint. Borleves is Mórhoz köthető különleges étel számomra.
10.Tud olyan szavakat, amit máshol nem használnak, csak Móron?
Kvircedli, nuss stangli
+1 Kedvenc móri bora, miért pont ez?
Inkább a száraz borokat kedvelem, ennek ellenére – és azt mondanám, a borvidék különleges bora – a Bozóki pincészet Töppedt bora, amit én nagyon kedvelek. Sok éve kóstoltam meg először egy Bornapon, és azóta nem telik el Bornap, hogy ne fogyasszak belőle.
Nagy Pál
Írj Te először kommentet "Szívünk csücske: Mór! 10+1 kérdés és válasz – Bocsi-Meleg Ilona Ágnes"