„Gimnáziumunkban nagyon családias a légkör” – Birkás Krisztina a Móri TMG igazgatója a 2022-es beiskolázásról

Népszerű ajánlatok

/A képen: egy iskolai könyvtári este – Fotó: Birkás Krisztina/

A tavalyihoz hasonlóan idén is azzal céllal kerestem meg a móri általános és középiskolák igazgatóit, hogy e riportokkal is segítsük az informálódást,  iskolaválasztást, valamint kicsit bepillantsunk az intézmények életébe.

-Milyen képzéseket indítanak?

A 2022/2023-as tanévben a következő képzéseket hirdetjük:

4 évfolyamos német nyelvi speciális képzés

4 évfolyamos informatika speciális képzés

4 évfolyamos angol nyelvi speciális képzés

– Néhány mondatban összefoglalva: miért válasszák a 2022/2023-as tanévben beiratkozó diákok Önöket? 

Gimnáziumunkban nagyon családias a légkör. Jelentős hangsúlyt fektetünk az idegen nyelvi képzésekre, valamint meghatározó számunkra, hogy a napjainkban szinte minden területen használt informatikai felhasználói ismeretekre is szert tegyenek diákjaink.

Iskolánk specialitása még az utolsó két évben választható Utazás és turizmus tantárgy, melyet a vendéglátás és turizmus iránt érdeklődő tanulók sajátíthatnak el, és tehetnek belőle érettségi vizsgát is. Legfontosabb feladatunk a kétszintű érettségire való felkészítés, és a felsőoktatásban vagy az érettségire épülő egyéb képzéseken továbbtanulni kívánó diákok tudásának megalapozása.

Tanórán kívül is sok programot szervezünk diákjaink számára a szabadidő hasznos eltöltése érdekében. Ezeken a programokon is segítjük a jól működő osztályközösségek kialakítását. Néhány programunk például: természettudományi nap, egészségnap, Táncsics-nap, nyelvek napja, könyvtári este, farsang, különböző kirándulások, túrák.

– Melyeket tartja intézményük legnagyobb eredményeinek 2021-ben?

Sajnos a pandémia miatt rengeteg verseny lebonyolítása elmaradt az előző tanévben. A középiskolai oktatás novembertől májusig online formában folyt.

A versenyek is így kerültek lebonyolításra, valamint tanév elején még néhány versenyen személyesen vehettünk részt:

Lotz János szövegértési és helyesírási verseny országos 4. helyezés,

Implom József Középiskolai Helyesírási verseny megyei 3. helyezés,

Költőnk és kora József Attila műveltségi vetélkedő megyei 3. helyezés,

Kitaibel Pál Középiskolai Biológiai és Környezetvédelmi Tanulmányi Verseny megyei 2. helyezés.

Részletes bemutatkozó kisfilmünket megtalálhatják az érdeklődők honlapunkon (tmgmor.hu), valamint a Móri Táncsics Mihály Gimnázium Facebook oldalán.

Szeretettel várjuk leendő diákjainkat!

 

                                                                    Nagy Pál

Írj Te először kommentet "„Gimnáziumunkban nagyon családias a légkör” – Birkás Krisztina a Móri TMG igazgatója a 2022-es beiskolázásról"

Írj kommentet

Az e-mail címed nem kerül publikálásra


*