Összművészeti gálával zárul Móron a III. Fejér Vármegyei Művészeti Iskolák Vándortalálkozója

Népszerű ajánlatok

/A képen Somlyai Zsombor – Fotó: OKK Fehérvár/

Örömzenéléssel zárul a III. Fejér Vármegyei Művészeti Iskolák Vándortalálkozója május 29-én, pénteken Móron.

Az összművészeti gálaműsor egyediségét az adja, hogy a móri Wekerle Sándor Szabadidőközpont színpadán a programban résztvevő kilenc iskola diákjai közös produkciókkal állnak színpadra.

Így a közönség külön erre az alkalomra írt és hangszerelt műveket hallhat közel száz fuvolistától, vagy ismerheti meg Mezőföld dallamvilágát ifjú népihangszeresek muzsikájából, lépéseit a néptáncosok előadásában.

Felcsendül egy részlet Bódi Árpád művéből is, amelyet hangszeresek és énekesek közösen adnak elő. Három éve azzal a gondolattal indult útjára a vándortalálkozó, hogy az alapfokú művészeti iskolákban tanuló növendékek minél nagyobb számban kapjanak lehetőséget a közös muzsikálásra, arra, hogy megmutassák magukat a színpadon, míg a pedagógusok találkozójából szakmai beszélgetések, hosszú távú, tartalmas együttműködések születtek.

„Izgalmas formációk, egyedi hangzás és örök élmény növendéknek, pedagógusnak és szülőnek egyaránt.” – fogalmaznak az ÖKK Podcast legfrissebb epizódjának vendégei.

Sulyokné Guba Judit, a Bicskei Prelúdium AMI, Dőr Gabriella, a Dunaújvárosi Sándor Frigyes AMI és az abai Sárvíz AMI igazgatója, Tömör Zsuzsanna mellett helyet foglalt az asztalnál a Móri Pászti Miklós Alapfokú Művészeti Iskola megbízott igazgatóhelyettese, Somlyai Zsombor Gergely, valamint dr. Ferschné Várnai Timea, a Székesfehérvári Kodály Zoltán Általános Iskola, Gimnázium és AMI főigazgatója, valamint a beszélgetésnek otthont adó, Hermann László Zeneművészeti Szakgimnázium és AMI főigazgatója, Király István mesélnek arról, hogyan született meg a találkozó ötlete, kinek milyen feladata van ebben, hogyan tudják a mindennapokban kamatoztatni egy-egy találkozó tapasztalatait, illetve hogy milyen gálaműsorral zárul idén a programsorozat május 29-én, pénteken 17 órakor Móron.

A friss epizód meghallgatható a www.szekesfehervar.hu oldalon, valamint a https://open.spotify.com/show/6UivQcpSxGjumUF8ILOsbY

Forrás: OKK Fehérvár

Írj Te először kommentet "Összművészeti gálával zárul Móron a III. Fejér Vármegyei Művészeti Iskolák Vándortalálkozója"

Írj kommentet

Az e-mail címed nem kerül publikálásra


*