Jól helytálltak a Takács testvérek a Gyulai Memorialon

Népszerű ajánlatok

/Takács Boglárka és Takács Ábel a magyar bajnokságon augusztus elején – Fotó: Facebook/Magyar Atlétika/

Tegnap rendezték meg Budapesten a Nemzeti Atlétikai Központban a Gyulai István Memorial – Atlétikai Magyar Nagydíjat, amely az évek során rangos nemzetközi versennyé nőtte ki magát: aranykategóriás World Athletics Continental Tour-állomás lett.

Olimpiai, világ- és Európa-bajnokokat láthattak-láthatnak a  férfi és női versenyszámokban.

Az estét a nők és a férfiak klasszikus vágtaszáma, a 100 méter zárta le. A nőknél a móri származású Takács Boglárka előzetesen abban bízott, hogy tovább javíthatja a jelenleg 11.06 másodperces országos csúcsát, ezúttal azonban nem úgy sikerült neki a verseny, ahogy szerette volna.

A BHSE sprintere 11.26 másodperccel a hatodik helyen ért célba. A győzelmet az elnyűhetetlen elefántcsontparti Marie-Josée TaLou-Smith szerezte meg 10.97 másodperccel, két századdal legyőzve a jamaicai Tina Claytont.

Utóbbi klasszis honfitársai közül a legendás, háromszoros olimpiai bajnok Shelly-Ann Fraser-Pryce 11.07-tel a negyedik lett, míg a 200 méter világbajnoki címvédője, Shericka Jackson 11.00-val a harmadik helyen dobta be magát.

Forrás: MTI

Takács Boglárka egyébként három 11 másodpercen belül tudó futót is legyőzött tegnap Budapesten.

A Gyulai István Memorial keretein belül rendeztek országos futamokat is: a 100 méteren első helyezett Pap Márk mindössze egy századdal (10.57) előzte meg a szintén honvédos Takács Ábelt (10.58). Utóbbi szintén móri (Takács Boglárka öccse).

Ők ketten helyet kaptak a 60 méteres nemzetközi távon is, ahol Pap a nyolcadik (6.85), Takács a kilencedik (6.88) lett.

Facebook/Magyar Atlétika

Írj Te először kommentet "Jól helytálltak a Takács testvérek a Gyulai Memorialon"

Írj kommentet

Az e-mail címed nem kerül publikálásra


*